84 pracowników Getin Noble Banku wzięło udział w kolejnej już edycji akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew, połączonej z rejestracją w bazie potencjalnych dawców szpiku. W dniach 25 i 27 lipca br. w centralach Banku w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach pojawiły się specjalne punkty poboru krwi. Wszyscy ochotnicy przeszli niezbędne badania diagnostyczne, aby następnie wziąć udział w akcji. Dzięki ich zaangażowaniu nie tylko udało się powiększyć bazę dawców szpiku, ale też zebrać prawie 38 litrów krwi, która wesprze Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Od 2014 roku wszyscy chętni pracownicy Getin Noble Banku mogą włączyć się do zorganizowanej akcji honorowego krwiodawstwa, połączonej z rejestracją w bazie dawców szpiku. Projekt Getin Crew jest realizowany dwa razy w roku, w czasie kiedy zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki znacząco wzrasta. Zbiórka krwi odbywa się równocześnie w trzech centralach Banku: w Warszawie, we Wrocławiu i Katowicach. Akcja Getin Crew cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pracowników. Za każdym razem dołączają do niej osoby, które dotychczas nigdy nie oddawały krwi, ale zachęcone przykładem innych, decydują się wesprzeć tę inicjatywę. Partnerem projektu Getin Crew są Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

– Getin Crew to inicjatywa naszych pracowników, która zrodziła się z chęci pomagania innym. Getin Noble Bank jako pracodawca postanowił jedynie ułatwić wszystkim zainteresowanym wolontariuszom udział w akcji. Dlatego już od trzech lat cyklicznie organizujemy punkty honorowego krwiodawstwa i rejestracji w bazie dawców szpiku w trzech centralach Banku. Punkty są czynne w godzinach pracy naszego biura, dzięki czemu każdy, kto chce wesprzeć w ten sposób potrzebujących, może to zrobić – mówi Ida Dudkiewicz z Getin Noble Banku, koordynator akcji Getin Crew.

Getin Crew to element szerszego programu inicjatyw społecznych, opartego na oddolnych pomysłach pracowników Getin Noble Banku. Dzięki ich kreatywności i zaangażowaniu, w ciągu ostatnich trzech lat program znacząco się rozwinął i stale poszerzany jest o nowe działania – z sukcesem zrealizowane zostały m.in. takie projekty jak: Bieg Fair Play – bieg charytatywny na rzecz chorych dzieci pracowników firmy, czy też Getin Dzieciom – inicjatywa obejmująca przekazanie wsparcia finansowego hospicjom dziecięcym oraz nagranie słuchowiska z baśniami dla najmłodszych pacjentów. Powołano także reprezentację Biegową GET RUN, która zrzesza już ponad 100 osób, regularnie biegających i trenujących w całej Polsce.