Getin Noble Bank podpisał umowę najmu z Ghelamco Poland, właścicielem The Warsaw HUB - nowopowstającego obiektu na warszawskiej Woli.  Zmiana siedziby związana jest ze zbliżającym się terminem zakończenia najmu obecnej siedziby Banku w Warszawie. Nowa umowa została podpisana na siedem lat, a przeprowadzka zaplanowana jest na drugą połowę 2020 roku. 

Nowa siedziba Banku w Warszawie to kolejny krok w realizacji strategii poprawy środowiska pracy. W ostatnim czasie Bank zapewnił nowoczesne standardy pracy dla Centrum Operacji w Jastrzębiu Zdróju oraz dla Contact Center w Warszawie. Przeprowadzka do The Warsaw HUB będzie następnym etapem działań nastawionych na organizację nowoczesnego, angażującego i otwartego miejsca dla pracowników Getin Noble Banku. Jednym z priorytetów jest również stworzenie inteligentnych rozwiązań biurowych w oparciu o „smart office”.

Umowa najmu na obecną warszawską siedzibę kończy się w III kwartale 2020 roku. Do kompleksu The Warsaw HUB Getin Noble Bank przeprowadzi się w drugiej połowie 2020 roku. Koszt wynajmu będzie niższy niż obecnie, przy jednoczesnym zapewnieniu najnowszego rynkowego standardu w zakresie powierzchni biurowej. Oprócz Centrali, w nowym budynku zlokalizowany zostanie również jeden z flagowych oddziałów Banku. Centrala Banku, mimo zmiany siedziby, nadal będzie umiejscowiona w bardzo dobrze skomunikowanym punkcie Warszawy – bezpośrednio przy stacji metra Rondo Daszyńskiego.

The Warsaw HUB będzie kompleksem trzech wieżowców zlokalizowanych na warszawskiej Woli, w południowo – zachodniej części Ronda Daszyńskiego. Budynki będą połączone z Metrem bezpośrednim podziemnym przejściem. Wielofunkcyjna inwestycja składa się z 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych, które zostaną połączone przez pięciokondygnacyjne podium. Łączna powierzchnia inwestycji to 113 tys. mkw.

W transakcji pośredniczyły firmy doradcze CBRE oraz JLL.