Getin Noble Bank chcąc zaoferować Klientom możliwie jak najszerszą gamę produktów, uzupełnia ofertę o kompleksowe ubezpieczenie podróżne Grupy Europa Bezpieczna Wyprawa. Podjęcie współpracy z zakładem ubezpieczeń  w zakresie sprzedaży polis turystycznych to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Banku. Nowa linia biznesowa ma na celu zwiększenie portfolio usług, a co za tym idzie zapewnienie Klientom wygody i satysfakcji poprzez oferowanie coraz bardziej kompleksowego wachlarza produktów.

- Obecnie Klienci oczekują już nie tylko podstawowych produktów bankowych, ale także dodatkowych usług i dostępu do kompleksowej oferty. Chcemy zapewniać im taką możliwość, dlatego dzisiaj oferujemy znacznie więcej niż konto czy kartę płatniczą. Do naszego portfolio dołącza produkt ubezpieczeniowy Bezpieczna Wyprawa. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Grupą Europa, ponieważ oferuje jeden z najbardziej elastycznych i dopracowanych pakietów dostępnych dla osób wyjeżdżających za granicę, wśród których znajduje się wielu naszych Klientów – mówi Tomasz Misiak, Członek Zarządu  Getin Noble Banku.

Bezpieczna Wyprawa to produkt obejmujący najczęściej występujące zdarzenia ubezpieczeniowe powstałe podczas podróży zagranicznej, takie jak: nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, utrata, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu, roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, opóźnienie bagażu lub lotu. Po zapłaceniu dodatkowej składki można rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz koszty rezygnacji. Klienci Banku mają do wyboru trzy warianty ubezpieczenia: podstawowy, wygodny i komfortowy, z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia od 100 do 700 tys. zł. Zapewnia to dużą elastyczność i daje możliwość stworzenia polisy dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie zapewnia szeroką ochronę, między innymi podczas amatorskiego uprawiania sportów letnich i zimowych. Bank oferuje ubezpieczenie turystyczne Bezpieczna Wyprawa jako Agent Towarzystwa Ubezpieczeniowego EUROPA S.A.
 
Grupa Europa to jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych w Polsce. W 2018 roku bezpieczny i spokojny urlop dzięki polisom podróżnym Europy spędziło za granicą 1,2 mln Polaków. Towarzystwo specjalizuje się w tworzeniu nowatorskich produktów ubezpieczeniowych dla partnerów z różnych branż, w tym z sektora bankowego.

- Cieszymy się, że rozszerzyliśmy współpracę z Getin Noble Bankiem i że poszerzymy rynek ubezpieczeń podróżnych. W naszej ocenie przyszłość bancassurance leży właśnie w dystrybucji przez banki samodzielnych produktów ubezpieczeniowych, takich jak polisy turystyczne. Dlatego liczymy na dalszy rozwój współpracy w tym obszarze, tak by Klienci banków mieli dostęp do szerokiego wachlarza nowoczesnych, kompleksowych i intuicyjnych produktów ubezpieczeniowych – mówi Marat Nevretdinov, Prezes Grupy Europa. 

Umowę ubezpieczenia można zawrzeć za pośrednictwem Bankowości Internetowej, Bankowość Mobilną i Contact Center. Cały proces zakupu ubezpieczenia trwa kilka minut, a do zawarcia umowy ubezpieczenia wystarczą jedynie podstawowe dane.