Getin Noble Bank już po raz czwarty z rzędu został uznany przez Związek Firm Deweloperskich za najlepszy bank kredytujący inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy przyznali laur pierwszeństwa Getin Noble Bankowi w takich kategoriach jak szybkość rozpatrywania wniosków, zgodność ze wstępnymi warunkami, elastyczność oraz partnerskie traktowanie kredytobiorcy. Zestawienie powstało na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród firm członkowskich PZFD, które oceniały banki pod względem współpracy w zakresie finansowania i obsługi.

- Utrzymanie pozycji lidera w rankingu PZFD już czwarty rok z rzędu to dla Nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiej jakości usług oferowanych naszym partnerom. Cieszę się, że nasza oferta i podejście do klienta są doceniane. Teraz przed nami ogromne wyzwanie, bo chcemy utrzymać tą pozycje także w przyszłorocznym rankingu – podkreśla Piotr Sztembartt, dyrektor Departamentu Projektów Inwestycyjnych Getin Noble Bank.

Jak podkreślali przedstawiciele PZFD, Getin Noble Bank to instytucja, która w minionych latach najczęściej udzielała kredytów firmom deweloperskim. W latach 2015-16 Bank sfinansował projekty o wartości ok. 2,5-3 mld zł. Ranking Banków jest cykliczną inicjatywą mającą na celu wyłonienie banków współpracujących z deweloperami na najbardziej korzystnych warunkach w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych. W tym roku ankietowani odpowiadali na 20 pytań, dotyczących prowadzenia otwartych rachunków powierniczych. Każda
z 140 firm zrzeszonych w PZFD mogła wyrazić opinię na temat banku, w którym jest kredytowana. Związek Firm Deweloperskich ogłosił swój ranking już po raz jedenasty.